Skip to product information
Burberry
ELIZABETH 2376 3001 52
Rs. 18,690.00
Sale price
Rs. 18,690.00
Regular price
INFORMATION
| Lens Size | 52 mm |
| Nose Bridge Length | 16 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Gender | Women |
| Material | Combination |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Italy |
| Front Colour | Black |
| Temple Colour | Black & Silver |
| Lens Colour | Clear |
| Style Tip | The shape & size of the lenses can be altered as per the wearer's preference. To learn more, please refer to our shape and style guide. |
Care
To maintain the beauty and integrity of your purchase, we recommend treating it with care. Simple maintenance practices, such as gentle washing and proper storage, can effectively preserve the longevity of your favorites. We encourage you to refer to the care instructions included with each item, designed to help you keep your purchase in top condition.
Design
Our dedication to excellence extends beyond materials; it encompasses the artistry and craftsmanship illustrated in every piece we create.